health by fun basen spa z przeciwprądami + wanna z hydromasażem madagaskar

Dlaczego warto posiadać basen?

Posiadanie basenu to wiele korzyści. Od estetycznej, bo przecież aż przyjemniej spojrzeć na swój ogród czy podwórko z basenem. Przez rekreacyjną, bo to doskonałe miejsce do zabawy i spędzania wolnego czasu z dziećmi lub ukochaną/ukochanym. Po zdrowotną, bo przecież basen to samo zdrowie. Oto dlaczego baseny to inwestycja w zdrowie. Miłego czytania!

health by fun basen spa z przeciwprądami + wanna z hydromasażem madagaskar

Aktywność fizyczna

Oczywiście to coś ważnego zarówno dla Pań, jak i dla panów. Estetyka naszego ciała jest dla nas ważna, a kształtuje ją nie tylko odpowiednia dieta, ale także i aktywność fizyczna. Do tego basen ogrodowy nadaje się przecież doskonale. Bo pływanie odchudza, a jednocześnie jest czystą przyjemnością. Wiesz, że podczas pływania w basenie możesz spalić więcej kalorii niż podczas biegania na lądzie?

health by fun pływanie

Korzystnie działanie i kondycja fizyczna

Basen ma korzystne działanie na stawy i posiada niższe ryzyko kontuzji niż podczas bieganiaTwoje ciało w wodzie jest lżejsze, więc nie obciążasz nadmiernie organizmu.  W basenie mogą rehabilitować się też osoby po różnych kontuzjach. Kondycja jest ważna niezależnie od pracy jaką wykonujemy. Jeśli wykonujesz pracę biurową to przyda Ci się taka „alternatywa” i ruch w basenie, coś innego niż robisz na co dzień, bo siedzenie za biurkiem kondycji fizycznej nie poprawia. Jeśli natomiast na co dzień pracujesz fizycznie to aktywność w basenie jeszcze polepszy Twoją kondycję – będziesz bardziej wydajny/wydajna w życiu zawodowym i prywatnym. Dodatkowo, basen to czysta forma relaksu i zabawy.

health by fun basen

Zapytasz o korygowanie wady postawy?

Spieszymy z odpowiedzią. Dzisiejsze czasy zmuszają nas do korzystania z komputera. To niestety nie tylko domena dorosłych, ale i młodzieży czy dzieci. Nawet nie o samo siadanie przed ekranem chodzi, bo mamy dostęp do telefonów czy tabletów. Te jednak też powodują problemy z kręgosłupem. Widzisz przed oczami zgarbione dziecko nad smartfonem? Pływanie nie tylko go zajmie w ciągu dnia, odciągając od takich urządzeń, ale odciąży też kręgosłup. Basen więc dobrze wpływa na postawę dziecka. Prosty kręgosłup to lepsze życie, bez bólu.

A co z zabawą?

Przy basenie skorzysta nasze zdrowie psychiczne. Czas pandemii wdał się nam wszystkim we znaki. Każdy potrzebuje chwili wytchnienia, czasu z rodziną czy znajomymi. Dzięki takiej rozrywce zapewnisz sobie dużo radości, a przy tym Twoje ciało potrzebuje też czasami intensywniejszego wysiłku, aby rozładować napięte mięśnie czy też wyzwolić u siebie endorfinę (hormon szczęścia). Przyjemne poczucie luksusu, prywatność – kto o tym nie marzył?

Dodaj komentarz