health by fun pływanie

Bezpieczeństwo przy basenie i jacuzzi.

Musimy pamiętać zawsze o bezpieczeństwie podczas zażywania kąpieli w basenie czy jacuzzi. Gwarantuje to nam pełen relaks i spektrum korzyści.

Zdrowy rozsądek musi być naszym przewodnikiem. Pamiętajmy o tym!

Najważniejsza kwestia, która poniekąd wiąże się ze wszystkim, co opisaliśmy poniżej – nasze podejście do kąpieli, relaksu i aktywności fizycznej w basenie musi być przede wszystkim zdroworozsądkowe. Pilnujmy zatem, aby używać stosownych kosmetyków, dbajmy o nasze ciało i nasz organizm oraz – nie zachowujmy się lekkomyślnie. Pamiętajmy o najważniejszej zasadzie: że basen należy użytkować w sposób bezpieczny. Zapraszamy do lektury.

1. Jedzenie

Wiele mówi się na temat tego, jakie posiłki należy spożywać przed pójściem na basen, jednak nie wypracowano dotychczas jednego konkretnego stanowiska w tej sprawie. Zdrowy rozsądek podpowiada natomiast, aby bezpośrednio przed kontaktem z wodą – przede wszystkim wtedy, gdy w planach mamy pływanie lub też bardziej intensywny trening – nie spożywać ciężkostrawnych potraw. Dlaczego? Między innymi dlatego, że przebywać będziemy w pozycji poziomej, która nieco utrudnia tolerowanie jedzenia i może spowodować jego cofnięcie się do przełyku. Lepiej więc zjeść coś lekkiego, a zarazem odżywczego i poczekać około dwadzieścia minut, zanim wskoczymy do basenu.

2. Prysznic

Kolejna rzecz, o której zdarza się zapominać, a która jest bardzo ważna w kontekście odpowiedniego przygotowywania się do relaksu w basenie i dbania o siebie tuż po wyjściu z wody. Zanim wejdziemy do basenu, warto wziąć prysznic w nieco chłodniejszej wodzie, by przygotować ciało na zmianę temperatury i ochronić się przed szokiem termicznym. Z prysznica warto skorzystać również po powrocie do domu, żeby odpowiednio zadbać o higienę i oczyścić ciało z chloru.

health by fun prysznic

3. Kosmetyki

Z basenu ogrodowego korzystamy w sezonie letnim, kiedy pogoda bywa naprawdę nieznośna. Chłodna woda jest wówczas zbawieniem, ale pamiętać musimy o przygotowaniu naszego ciała na kontakt z promieniami słonecznymi i odpowiednim zabezpieczeniu skóry przed oparzeniami oraz podrażnieniami. Filtry stosowane na skórę, do których mamy dostęp, są niezbędne.

health by fun kremowanie

4. Nakrycie głowy

Kolejny aspekt, który wiąże się z przebywaniem na słońcu, czyli okrycie głowy. Sporo osób o tym zapomina, a skutki takiej lekkomyślności mogą być niekiedy tragiczne. Jeśli decydujemy się na basenowy relaks, podczas którego nie zamoczymy głowy, warto wybrać kapelusz, chustkę lub – po prostu – czapkę z daszkiem. Jeżeli natomiast planujemy pływanie – konieczny będzie odpowiedni czepek. Dbajmy o to, aby nasza głowa była dobrze osłonięta i chroniona.

 

Dodaj komentarz